Neden Halı Yıkama

Çünkü sağlığımız her şeyden önce gelir. Sağlıklı olabilmek için ise sağlıkla ilgili ön bilgi şarttır. Tam bu noktada halı yıkamanın sağlığımız açısından önemli bir unsur olduğu ortaya çıkmaktadır. Halılar özellikle evlerimizde hem dekoratif amaçlı hem de evlerimizi sıcak tutma amaçlı kullanılmaktadır. Bundan dolayı evlerimizde ya da çeşitli yerlerde günde yaklaşık olarak 4 kilo toz oluşmaktadır. Bu tozlar bir çok hastalığa neden olan bakteri ve mikropların barınmasına neden olur. Bebekli aileler için bu tehlikeli bir unsurdur. Bunun yanı sıra tozu ve kiri içinde barındıran halılar özellikle alerjik astımı olan hastalarda nefes darlığı yaratmaktadır ve bu çok tehlikelidir. Tozu ve kiri bünyesinde bulundurup biriktiren halıların üzerine basıldığı için bu toz ve kirler zamanla halının tüy diplerine hatta sert zeminine itilir ve hapsedilir. Bu yüzden halılar evde bulunan imkanlar doğrultusunda ne kadar yıkanıp temizlenmeye çalışılsa da tam anlamıyla temizlenemez. Evde, çeşitli yollarla yapılan halı yıkama işlemleriyle ancak halının üst yüzeyi yıkanmış olup yeterince sağlıklı bir işlem olmamıştır.

Halı yıkama fabrikamıza gelen halılar sadece halı yıkama işlemi için özel üretilmiş makineler tarafından yıkanmaktadır. Kullanmış olduğumuz halı yıkama şampuanları tamamen halı yıkama için üretilmiş olan antibakteriyel jtp halı yıkama şampuanıdır. Son olarak halı yıkama işlemi bitikten sonra halılarınız bin dört yüz devir gücünde boru tipi halı sıkma makinesinde üzerinde kalan sudan tamamen ayrılır ve halıda kalan nemin kuruması için askıya alınır, bu işlemler sonucunda halınız ilk günkü temizliğine ulaşır.

Halıpak halı yıkama fabrikası olarak halınızın günlük temizliği yanı sıra senede en az iki kere halı yıkama işlemini tavsiye ederiz. Halılarınızı Halıpak güvencesi ve kaliteli işçiliğiyle tanıştırmayı unutmayın.